THIS IS NESTAREC

ČTVRTEK 3. SRPNA

MASTER CLASS/VEČEŘE/PARTY

This is Nestarec je vůbec první akcí ze série, jejímž prostřednictvím chceme vždy do detailu představit jednoho člověka, jehož tvorba nás v Almě ovlivňuje a inspiruje.

Milan Nestarec, první z těchto inspirativních tvůrců, je vinař, zemědělec, vizionář. Jeho energická vína a neustálé hledání nových cest, jak být lepší, baví konzumenty daleko za hranicemi jeho rodné Moravy. Alma chce hostům naservírovat kompilaci toho nejzajímavějšího, co vzniká v jeho sklepě ve Velkých Bílovicích, a to formou uvolněného večera se samotným vinařem. 

První částí, začínající v 17:30, je Early Works, komorní master class & ochutnávka vín z Milanova soukromého archivu. Těšte se na unikátní komentovaný flight 10 lahví z let 2009 – 2018, všechno vína, která byla nějakým způsobem zásadní pro Nestarcovu vinařskou kariéru. Degustace proběhne v historické degustační místnosti, vzhledem k raritnímu charakteru vzorků je k dispozici velmi omezený počet míst. Cena 2003 Kč.

Od 19:00 pak probíhá večeře v restauraci, připravená speciálně pro tuto příležitost šéfkuchaři Almy Petrem Židkem a Michalem Daňkem a inspirovaná jak Milanovými víny, tak okolím jeho vinic. Nečekejte žádné nudné degustační menu s hodinovou přednáškou a točením skleničkou – můžete se těšit na fresh & casual 4 chody + amuse bouche + 5 skleniček Milanových top vín, od nové edice jeho seriózních bublin MOJE (která dosud oficiálně nespatřila světlo světa) po jeho milovanou Frankovku.

MENU

• Amuse bouche / MOJE Sparkling Zero Dosage NV

• Olomoucké tvarůžky, angrešt, brambor, lískový ořech / WTB 2019

• Makrela, okurka, zelená jahoda, uzený jogurt, koprový fresh, verjus / G&T 2019

• Stařené hovězí podplečí, mangold, katsuobushi z mrkve, černý česnek, morek, bez / JIL 2019

• Mandle, fermentované třešně, kmín, černá rýže, fíkové listy, třešňový sorbet / ATYP2

• Petits fours

Cena menu vč. vína 1990 Kč / osoba

Od 21:00 se party i Milan přesunou do wine baru na našem dvorku. Po jídle je fajn si dát nějakou tu skleničku – ve slušné společnosti se tomu prý říká digestiv – a něco si k tomu poslechnout, takže budeme po sklenkách rozlívat všechno, co od Nestarcových máme (ano, na místě bude kromě Milana i jeho žena Mira a její nový stejnojmenný projekt vín z divokých vinic), a k tomu si dáme playlist obohacený o Milanovy oblíbené songy.