O ALMĚ

Alma je nový život uprostřed starého města. Avantgardní duše, která po dekádách chátrání ožívá na místě populárního prvorepublikového kina Alma, kam se ještě v šedesátých letech chodilo na Felliniho nebo trezorové filmy.

Naše restaurace, kavárna i bar chtějí být tepajícím gastronomickým i kulturním srdcem celé Vojtěšské čtvrti, místem, kde se budete cítit doma od ranní kávy po večerní drink.

Vzrušující sequel

Alma je nová kapitola příběhu Kro Kitchen – všechny zkušenosti z jejich provozu, nadšení, know-how i filosofii si bereme sebou a posouváme je v Almě ještě výš. Budujeme podnik, jaký jsme si vždycky přáli mít. Se zahrádkou ve vnitrobloku, historickým sklepem ožívajícím kulturními akcemi i našimi fermentačními pokusy. Organismus pulzující novými nápady, se spokojeným a energickým týmem profíků, kteří táhnou za jeden provaz.

Genius loci staré Prahy

Alma je nová duše domu s dlouhou a vrstevnatou historií – jeho unikátní, velkoryse proudící prostory byly v průběhu víc než šesti století existence prvorepublikovým biografem, tiskárnou, kloboučnickou dílnou, barokním sklepením, gotickými domy, konírnou i klepárnou koží. (Odtud ostatně pochází i název ulice, kde se Alma nachází – jirchář je tradiční název pro řemeslníka zabývajícího se zpracováním jemných kůží).

Inspiruje nás doba, kdy byla Praha jedním z center evropské kultury a její kavárny zásadní institucí společenského života města, a s radostí vracíme ducha svobody a poctivého řemesla na místo, kde kdysi vzkvétaly. 

V Almě to žije! Nechte nám na sebe email, ať o všem víte jako první: