Alma je nový život uprostřed starého města. Avantgardní duše, která po dekádách chátrání ožívá na místě populárního prvorepublikového kina Alma, kam se ještě v šedesátých letech chodilo na Felliniho nebo trezorové filmy.

Srdce Almy tepe v restauraci s koktejlovým barem a otevřenou kuchyní pod taktovkou Petra Židka a Michala Daňka. Na rohu ulice z kavárny voní výběrová káva a domácí pečivo, ve wine baru se zahrádkou na dvorku vás čeká objevná jízda po naturálních vínech, která vybíráme po celé Evropě, i našich vlastních kofermentech. S Almou prostě můžete být od první ranní kávy do poslední skleničky na dobrou noc.

Alma má respekt k surovinám 

K jejich sezónnosti, k jejich osobitosti, k jejich původu a tvůrcům. Bereme je od lidí, kteří to cítí stejně, od farmářů po vinaře či pražírny kávy. Podporujeme malé pěstitele, chovatele a výrobce. Stejně jako naturální vinaři vnímáme špičkovou surovinu jako základ, kterému pomáháme vyniknout – s fantazií i pokorou, citem i zkušeností. Dostáváme z nich to nejlepší pomocí vlastní zrárny masa, ryb i sýrů, fermentační laboratoře i různých forem ohně.

Nedílnou součástí tohoto respektu je i maximální snaha o #zerowaste – nejen maso a ryby, ale i zeleninu a další suroviny využíváme od čumáčku po ocásek. Propojení baru, restaurace a laboratoře v jednom celku, bylinková zahrádka ve vnitrobloku i dlouholeté know-how celého týmu nám umožňují co největší cirkularitu a minimální plýtvání. 

Alma má genius loci

Alma je nová duše domu s dlouhou a fascinující historií – jeho unikátní, velkoryse proudící prostory byly v průběhu víc než šesti století existence prvorepublikovým biografem, tiskárnou, kloboučnickou dílnou, barokním sklepením, gotickými domy, konírnou i klepárnou koží. Vracíme duch svobody, kultury a poctivého řemesla na místo, kde kdysi vzkvétal.

Alma má na čem stavět

Alma je nová kapitola příběhu Kro Kitchen – všechny naše zkušenosti, nadšení, know-how i filosofii si bereme sebou a posouváme je v Almě ještě výš. Budujeme podnik, jaký jsme si vždycky přáli mít. Se zahrádkou ve vnitrobloku a historickým sklepem ožívajícím kulturními akcemi i našimi fermentačními pokusy. Organismus pulzující novými nápady, se spokojeným a energickým týmem profíků, kteří táhnou za jeden provaz.

Alma si hraje

Baví nás objevovat, zkoumat, zkoušet a dělit se o tuhle zábavnou cestu s hosty. Ingredience hledáme (doslova) mimo vyšlapané stezky, nejen na polích a farmách, ale taky po lesích a loukách. Příroda je naše spíž a Alma naše hřiště; dovolují nám hrát si v kuchyni, baru i fermentační laboratoři a přinášet vám na talíři i ve sklenicích nové chutě, neznámé suroviny i překvapivé pohledy na ty známé. 

Alma se stará

O místo, kde se nachází. O lidi, kteří ji navštěvují. O lidi, kteří ji tvoří.

Latinské slovo „alma“ (vyživující, blahodárný, pečující) vetkl někdejšímu biografu do názvu jeho zakladatelský spolek; o sto let později představuje skvělé jméno pro naši vizi opravdového pohostinství, založenou na otevřenosti, dialogu, pokoře a férovosti.

Alma žije

Alma je plná energie: chceme přinést nový impuls nejen dosud spícímu nárožnímu domu, ale i celé Vojtěšské čtvrti. Chceme být jejím tepajícím gastronomickým i kulturním srdcem, místem, kde se budete cítit doma od ranní snídaně po večerní drink. Inspirujeme se dobou, kdy byla Praha a jedním z center evropské kultury a kavárny celodenní institucí společenského života.

Pohyblivé obrázky někdejšího kina vystřídá skutečný život proudící všemi směry, od kavárny přes restauraci a dvorek do sálu na eventy, klub, degustační místnosti i fermentační laboratoře v historickém sklepě, kde to bude doslova kvasit. V Almě jste prostě v centru dění.

Alma je to místo