THIS IS GUT OGGAU

STŘEDA 29. LISTOPADU

MASTER CLASS/VEČEŘE/PARTY s ikonami naturálního vína

Druhou ze série akcí This is... , jejichž prostřednictvím chceme vždy do detailu představit někoho, jehož tvorba nás v Almě ovlivňuje a inspiruje, bude setkání s opravdovými hvězdami světa naturálního vína – manželským párem Stephanie a Eduard Tscheppe-Eselböck aka Gut Oggau.

Dvojice z burgenlandského městečka Oggau se stala ikonickou jak díky svému radikálnímu přístupu ve vinařství – všechna vína jsou dělaná zcela bez síry a dalších aditiv – tak i díky svému nepopiratelnému charismatu a typickým, jasně rozpoznatelným lahvím s portréty fiktivní vinné rodiny. Všechna vína od "divokého mládí" Theodory a Winifred po elegantnější a zralejší "rodiče" Emmeram, Timotheus, Josephine nebo Joschuari se rodí na jejich vlastních biodynamických vinicích a ve starém dříve opuštěném vinařství ze 17. století, které pár v roce 2007 společně koupil a postupně pečlivě zrestauroval.

Poznat osobně jak vinaře, tak jejich fascinující přírodní vína s námi v Almě můžete hned několika způsoby:

Vintage Master Class, 17:30 – 19:00

Komorní ochutnávka vín z našeho a Gut Oggau soukromého archivu. Těšte se na unikátní komentovaný flight lahví až 10 let starých, tj. lahve, které už jinak na trhu jen tak neuvidíte. Degustace v angličtině proběhne v historické degustační místnosti Almy, vzhledem k raritnímu charakteru vzorků je k dispozici velmi omezený počet míst. Cena 3013 Kč / osoba.

WINEMAKER DINNER, od 19:00 dál

Večeře připravená speciálně pro tuto příležitost šéfkuchaři Almy Petrem Židkem a Michalem Daňkem. Nečekejte žádné nudné degustační menu s hodinovou přednáškou a točením skleničkou, ale fresh & casual 4 chody + amuse bouche + 5 skleniček Gut Oggau vín z portfolia naší sesterské dovozní společnosti Alma Wines. Cena menu vč. vína 2995 Kč / osoba

Svá místa na masterclass i večeři zakoupíte přes rezervační systém na našem webu – stačí při rezervaci zvolit datum 29/11 večer a v následujícím kroku vybrat masterclass / večeři a zaplatit přes platební bránu. Těšíme se na vás!

Gut Oggau winemaker dinner MENU

• Košíček se spálenou řepou, křenová majonéza, černý ořech, bezové kapary / Winifred rosé 2022

• Daňčí tataki, jalovcová majonéza, koriandrové květy, jarní cibulka / Atanasius 2022

• Uzený úhoř, rybí vývar, vodnice, katsuobushi, kadeřávkový olej, kadeřávkový chips / Theodora 2022

• Grilované holubí prso, smažené stehno s majonézou z uzeného jogurtu, celerové millefeuille, holubí jus / Josephine 2021

• Listové těsto s pohankou, pošírovaná hruška, šípkový sorbet, heřmánková kombucha se šípkovým olejem / Timotheus 2022

Cena menu vč. vína 2995 Kč / osoba

AFTERPARTY

Večírek i Stefi & Edi se pak plynule přesunou do wine baru na našem dvorku – těšte se na neformální zakoneční večera s pestrou nabídkou Gut Oggau vín po skleničce, něčím malého k zakousnutí a DJ. (Vstup na afterparty je volný, platí se jen konzumace. Vinárna bude otevřena již od 17:30.)

Chcete se o podobných akcích v Almě dozvídat jako první? Nechte nám na sebe email a nic vám neuteče.